Державне бюро розслідувань (ДБР)

Державне бюро розслідувань — новий орган, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Йому переходять функції досудового розслідування від прокуратури, а за прокуратурою залишається функція нагляду.

Створення ДБР передбачалося у Перехідних положеннях Конституції України ще у 1996 році. Проте з того часу до моменту власне створення пройшло майже 19 років! Відповідний закон про створення Державного бюро розслідувань ВРУ прийняла 12 листопада 2015 року.

У підслідності ДБР – найвищі посадовці, судді, працівники правоохоронних органів, ті, хто вчинив військові злочини. Перелічені особи мають можливість безпосереднього впливу на перебіг кримінального провадження, саме тому в Законі широко прописані гарантії незалежності органу. ДБР — український аналог американського FBI, Федерального бюро розслідувань.

Підслідність - розподілення кримінальних проваджень між органами, які мають право вести таке розслідування. Вона визначена у Кримінальному процесуальному кодексі України.

Last updated